İktisat Hareketi bir kadro hareketidir. İnsanların istikameti ve bilgi birimi birikimi ile ilgilenir.

Hak ve kardeşlik toplantısı…

İktisat Hareketi siyasi görüş farkı gözetmeden toplumunun her kesiminin kanaat önderleri ve Sivil Toplum kuruluşları ile yeni parti kurma çalışmaları yürüten siyasi hareketlerle temaslarını artırarak sürdürmeye devam ediyor.

Başta İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere Anadolunun bir çok yerinden birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, adaletten yana olanların istişare toplantılarına yoğun davetler almaktayız.

Geçtiğimiz hafta sonu Hak ve Kardeşlik Hareketi Genel başkanı Sayın Prof. Dr. Naki Erdemir’in İstanbul Sancaktepe de organize ettiği istişareye İktisat Hareketini temsilen Yunus Ekşi ve Sadi Özgül katıldılar.

Prof. Dr. Naki Erdemir yaptığı konuşmasına; İstişare toplantısının hayırlara vesile kılması duası ile başladığı konuşmasını; “Anadolu da derdi, davası ve hak ve adalet hassasiyeti olan tüm insanlar ihtiyacın farkına varmışlardır. Kendi sesinden yani Anadolu’nun yanık dertli yüreğinden, güneşin doğuşuyla doğduğu yerden ses bekliyor” diyerek tamamladı.

İktisat Hareketi’nden Yunus Yunus Ekşi yaptığı kısa değerlendirmesinde ise, İktisat Hareketi kurucusu ve başkanı Prof. Dr. Mete Gündoğan’ın selamlarını ilettikten sonra, toplumun tüm kesimlerinin faiz karşıtı olduğunu ancak faizle nasıl mücadele edilmesi konusunda bilgisinin yetersiz olduğunu İktisat hareketi olarak bu konuda her türlü desteği vereceğimiz mesajlarını iletti…

Bir yanıt yazın