İktisat Hareketi bir kadro hareketidir. İnsanların istikameti ve bilgi birimi birikimi ile ilgilenir.

Pandeminin Bir Düzen Olduğunu Hepimiz Biliyoruz!

Zorla aşı ve test yapılmasına ve anayasal haklara müdahalelere karşı “Anayasayı Koruma İnisiyatifi” çağrısıyla İstanbul Maltepe de “Büyük Uyanış” mitingi düzenlendi.

Mitinge bir çok siyasi parti ile yurt içi ve yurt dışından sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile İktisat Hareketi de katıldı.

Mitingde İktisat Hareketi adına konuşma yapan Yunus Ekşi mitinge katılan çoşkulu kalabalığa şunları söyledi.

“Azizi Türk milleti !!

Bir siyasetçi en zor olan şey, üç saattir ayakta kalan size, bana göre asrın ashabı keyfleri olan insanlara hitap etme zorluğudur.

Buradaki bütün siyasi partilerimizin sizlere söyleyecek çok şeyleri var. Ama ben bir özet geçmek istiyorum, Türkiye ittifakı genel başkanı ve iktisat hareketi sözcüsü olarak…

Konuşmalarında Sayın Abdurrahman Dilipak sizin bura da olmanızda ki temel amacı gerçekleştirmeniz için birtakım maddeler sıraladı. Ama Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan siyasettir. Bugün burada muhalefeti göremiyorsunuz. Bugün burada zaten iktidarı göremiyorsunuz. Bugün değişmesi gereken bir şey var. Sizler Türk siyasetini yeniden yapılandıracak, bu siyasi sürecin içerisinde de bu pandemi oyununu, siyasi arenadaki tiyatroları da düşürecek olan maya olan halkın en güzel kesimisiniz. 

Şimdi bizim sizlerden talebimiz şudur… Bir kardeşimiz şunu ifade etti. Cesur olacaksınız… Cesaretli olacaksınız… Korkmayacaksınız… Bu devlet sizindir…  Bu polis sizindir… Bu pandemi sürecini yargılama ve sorgulama konusunda, görevinden azledilen o şerefli ve izzetli Savcı sizindir. Türk milleti adına karar veren mahkemelerde sizindir. 

Pandemi’nin bir düzen olduğunu hepimiz biliyoruz. Mesele siyaseti yeniden yapılandırmaktır. Milletin önüne konulmuş olunan ve Türk milletini paylaşmış zihniyet olan Cumhur ittifakı ve Millet ittifakı yeni bir ittifakla karşı karşıya kalacaktır. Buda bu millete yeni bir çıkış yolu gösterecektir. 

Burada bulunan bütün siyasi partilerimiz yarın önünüze geldiği zaman, bu manzarayı unutmayın. Oy vereceğiniz zaman bu manzarayı unutmayın. 

Bakın iki gün önce kardeşini yoğun bakımdan zor kurtaran bir kardeşinizim. İki aşısını olmuştu. Bir damarı %100, biri %90 diğeri de %40 tıkalı idi. Şimdi Allah’a şükürler olsun sağlığın yerinde. Ama sizin içinizde kardeşlerini, anasını, babasını kaybeden birçok kardeşimiz var. Bu sorunu çözecek olan siyasettir. Bundan sonra sizin atacağınız adımlarla siyasi alanda Türkiye’de yeni bir yapılanmanın önünü açacaktır. Pandemiyi de bu ülkede bitirecek olan sizlersiniz.

Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyor, bu izzetli duruşunuzun da daimi olarak bütün yurdumuza yayılmasını Allah’tan temenni ediyorum.”

iktisathareketi.org

Bir yanıt yazın